Haberler

Web program geliştiricilerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu unutulan şifreyi çözmek için kullanılan yöntem md5 kriptografik özet fonksiyonu yani şifreleme yöntemi ile önceden oluşturulmuş bir şifreyle değiştirmektir. Mesela bir web sitesinin md5 ile oluşturulmuş üye panel şifresini unuttuysanız ve sitenin veritabanına erişim izniniz varsa veritabanındaki md5 ile kritolanmış kodu önceden belirlenen bir şifrenin kripto haliyle değiştirdiğinizde yeni şifreniz oluşmuş oluyor. md5(123456) = e10adc3..

DEVAMINI OKU

Sinyal Mesajlaşma Uygulaması, güvenli ve gizli uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulaması %100 yerli Türk malı, Web Görsel'in geliştirdiği uygulama www.sinyal.app ..

DEVAMINI OKU

Türkiye’nin en büyük e-ticaret girişimlerinden Hepsiburada mobil odaklı yeniliklerine devam ediyor. Mobilde iOS uygulamasına Çekbul özelliğini ekleyen Hepsiburada, kullanıcılarının aradıkları ürünü uygulama içinde fotoğrafını çekerek bulmalarını sağlıyor. Kısa bir süre önce moda dikeyi için geliştirilen Çekbul özelliğini platformundaki tüm ürünlere uyarlayan Hepsiburada, elektronikten ev dekorasyonuna onlarca kategoriden ürünü, görsellerle aranabilir hale getiriyor. Hepsiburada mobil uygulama..

DEVAMINI OKU

IKEA’nın “do it yourself” yani “kendin yap” konseptine biraz aykırı olsa da solar panel paketleri oldukça makul bir kurulum ücretiyle tüketicilere sunuluyor ve ortalama bir paket 4.000 doların altında bir fiyatla satışa sunuluyor. Ayrıca isterseniz akü veya panelleri kendi mevcut sisteminize de bağlayabiliyorsunuz. Yani paket olarak alma zorunluluğunuz bulunmuyor. IKEA’nın paylaştığı verilere göre İngiltere’de ortalama bir evi güneş panelleri ve depolama sistemleri ile donatmak, yüzde 80’e va..

DEVAMINI OKU

Strategy Analytics firmasının verilerine göre Xiaomi, giyilebilir teknoloji satışlarında dünya genelinde ilk defa liderliği elde etti. Şirketin bu ünvanı elde ederken kazandığı müşterilerin neredeyse tamamını, Fitbit kullanıcıları oluşturuyor çünkü aynı rapora göre Fitbit satışları bu dönemde yüzde 40 oranında düştü. 2017 yılı ikinci çeyreğinde dünya genelinde 21.6 milyon adet giyilebilir ürün satışının gerçekleştiğini belirten rapor, bu satışların yüzde 17,1’ini Xiaomi’nin gerçekle..

DEVAMINI OKU

Web Görsel 2018 yılında gelişen teknoloji ve yeniliklerle entegreli bir şekilde çalışma alt yapısı sunarak dijital kurumsal kimliğinizi oluşturarak interaktif çözümler sunar. Başta E-ticaret sistemi olmak üzeri kurumsal web paketleri ve mobil uygulamaları geliştirmektedir. ..

DEVAMINI OKU